Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Mistrzostwa i konkursy NailArt są również dla Ciebie!

<- WSTECZ

                                   Mistrzostwa i konkursy NailArt są również dla Ciebie! Styliści paznokci którzy biorą udział w takich konkursach stają się artystycznymi fanatykami paznokci. Rodzą się w nich nieskończone pomysły, mają wszechstronną i fantastyczną wyobraźnię.

Mistrzostwa i konkursy zdobienia paznokci cieszą się coraz większą popularnością. Doświadczeni styliści, ale i amatorzy, którzy biorą w nich udział znajdują w ten sposób  nowe bodźce do rozwijania swojej kreatywności w tej dziedzinie. Na bazie tego, co można tam podpatrzeć rodzą się później nieskończone pomysły. Paznokcie stają się prawdziwymi dziełami sztuki a ich zdobienie to szerokie pole dla wyobraźni twórczego stylisty.

Klientki doceniają takie zaangażowanie i chętnie korzystają z usług kogoś, kto bierze udział w konkursach i zwycięża, zdobywając nagrody i dyplomy.

Każdy z mistrzów w dziedzinie zdobienia paznokci zaczynał od zwykłych prostych wzorów. Dlatego Ty też możesz zacząć się rozwijać na tym polu! Musisz tylko pobudzić swoja wyobraźnię i odważnie pokazywać swoje umiejętności innym.

Mistrzostwa i konkursy NailArt organizowane są na całym świecie. Często jest tak, że na konkursach rangi krajowej wyłaniani są kandydaci do mistrzostw Europy i Świata. Na każdej tego typu imprezie mogą być zastosowane przez organizatora inne kryteria oceniania.

Poniżej opisujemy główne zasady na mistrzostwach i konkursach zdobienia paznokci.

1. Zasady ogólne

 • Organizator wyznacza temat, do którego należy nawiązać zdobienie paznokci.
 • Na konkurs przychodzisz z własną modelką. Modelka powinna być już odpowiednio ucharakteryzowana - ubiór, uczesanie, makijaż i dłonie powinny współgrać do tematu. Na innych z kolei imprezach charakterystyka modelki odbywa się na godzinę przed rozpoczęciem konkursu.
 • Wszystkie przyrządy i produkty jak żel, akryl, lakiery, ozdoby do zdobienia paznokci przynosisz we własnym zakresie. Organizator zapewnia stolik i doprowadzenie prądu na miejsce.
 • Przed rozpoczęciem konkursu następuje kontrola paznokci modelek i losowane są miejsca pracy.
 • Niedozwolone jest używanie białych tipsów french, Airbrush i Stamping. Używanie frezarek do manicure dozwolone jest bardzo rzadko i tylko do bardzo kreatywnych zdobień. Frezarka nie może służyć wtedy do modelowania paznokci.
 • Modelowanie i zdobienie paznokci odbywa się z reguły w ciągu 3 godzin. Wszystkie zdobienia np. elementy akrylowe musisz wykonać w tym czasie, nie mogą być przygotowane wcześniej. Czasami organizator zezwala na przedłużenie paznokci przed konkursem i na to byś na stoliku mogła mieć wcześniej przygotowany rysunek..
 • Kształt, długość i technikę modelowania paznokci wybierasz sama.
 • W czasie modelowania paznokci jury ma prawo przypatrywać się Twojej pracy by potem móc  lepiej ocenić pracochłonność zdobionych paznokci. W tym czasie żaden z nich nie może Ci czegokolwiek podpowiadać ani sugerować. Czuwa nad tym osoba kontrolująca konkurs.


2. Jak ocenia Jury?
Po wyznaczonym czasie musisz opuścić miejsce pracy a do akcji wkraczają jurorzy. Na scenie zostaje Twoja modelka, którą jury ocenia według następujących kryteriów:

 • Proponowane zdobienie powinno jednoznacznie kojarzyć się z obowiązującym tematem. 
 • Zdobienie nie może być powielane od innych i powinno być wyłącznie Twoim oryginalnym pomysłem.
 • Jury oceni też Twoją znajomość z wybraną techniką. Czy w czasie modelowania paznokci stosowałaś np różne pędzelki do zdobienia albo czy opracowane przez Ciebie motywy akrylowe, żelowe były trudne do wykonania.
 • Wszystkie zastosowane elementy zdobienia muszą być powiązane z sobą i tworzyć jedną całość. Zdobienie nie może być zbyt skąpe ani przesadzone.
 • Jury zawsze wychodzi z założenia, że kreatywność nie ma granic. Im bardziej różnorodny jest materiał lub kolory użyte do zdobienia paznokci, tym więcej punktów można zdobyć.
 • Ocenie podlega również charakteryzacja modelki, która tworzy całość do modelowanych paznokci i wyznaczonego tematu.
 • Do Twojej modelki jurorzy mogą podchodzić wyłącznie pojedynczo i nie mogą się miedzy sobą konsultować – czuwa nad tym osoba kontrolująca.


3. Za co jury ma prawo odjąć Ci punkty?

 • Jeśli nie dopracowałaś w pełni modelowanych paznokci
 • Jeśli po zakończeniu konkursu po sygnale „Stop” nadal pracowałaś.


4. Werdykt Jury
Po zsumowaniu punktów od poszczególnych członków jury przyznawane są nagrody i rozdane pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcy proszeni są do wejścia scenę w celu wręczenia nagród i zrobienia pamiątkowych zdjęć.    
                         W sklepie LNC jest naprawdę bogaty wybór ozdób na paznokcie, szlachetne kamyczki Swarovski, Profi lakiery, żele, akryl kolorowy, frezarki i frezy Busch, rękawice lateksowe i nitrylowe, płyny antyseptyczne, stolik do manicure, rzęsy naturalne, mistrzostwa

5. Uwaga - Organizator nie ponosi odpowiedzialności za powstałe szkody i straty zawodniczek i modelek.

Zdobycie jednej z nagród wiąże się często z wieloma wyrzeczeniami, ogromnym nakładem pracy i nerwów jakie towarzyszą przed mistrzostwami. Musisz wyszukać wiele koncepcji kostiumów i stworzyć różne stylizacje by potem wybrać ten najlepszy pomysł.
Ale pamiętaj – WARTO.
Zdobywaj nagrody, wzbogacaj siebie i innych.
LNC życzy Ci wiele sukcesów i nagród. :)

Wiesz jak bardzo ważna jest gra kolorów podczas zdobienia paznokci?
Jeżeli chcesz wiedzieć więcej to przeczytaj artykuł Paoli z Bolonii - Czarodziejskie koło z kolorami.

 

Bądź na bieżąco - zapisz się do Newslettera LNC
Będziemy Cię informowali o nowych artykułach i poradach.   


<- WSTECZ

Polecane

LNC Akryl Rainbow (3g)

LNC Akryl Rainbow (3g)

9,60 zł bruttoNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 9,60 zł
Zaufane Opinie IdoSell
4.98 / 5.00 697 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-05
Jak zawsze profesionalnie dokladnie zapakowane i zabezpieczone. Szybka przesylka
2024-03-06
Jest ok
pixel