Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Podolog w gabinecie kosmetycznym

  
 

Podolog w gabinecie kosmetycznym
Coraz częściej słychać o dodatkowych usługach podologicznych w gabinetach kosmetycznych. Wystarczy przecież tylko osobny pokoik a w nim fotel, krzesło, frezarka, cążki, kilka preparatów do zmiękczania skóry i już.
W rzeczywistości bardzo często ogranicza się to do zrobienia klientce pedicure kosmetycznego. Wymoczenie stóp i usunięcie zrogowaciałej skóry na piętach przy pomocy frezarki nazywane jest często pedicure leczniczym albo pedicure frezarkowym. Potem oczywiście masaż i - „dziękuję to wszystko”.

Wszystko jest ok jeżeli klientka ma ogólnie zdrowe stopy.

Jeśli jednak przed zamoczeniem stóp nie był przeprowadzony właściwy wywiad i przykładowo okaże się, że klientka choruje na cukrzycę, a przez przypadek zrani się jej skórę to można mieć potem sporo problemów.
Moczenie stóp w gabinecie jest oczywiście dozwolone a nawet wskazane. Dzięki odpowiednim płynom lub solom do kąpieli stopy nie tylko ładnie pachną, ale są w dodatku zdezynfekowane. To swego rodzaju luksus dla klienta i dla specjalisty. Nie wszystkie stopy mogą być moczone. Jest wiele przeciwwskazań, o których doskonale wiedzą specjaliści podologii. Wiele słyszy się o tym, że w gabinetach kosmetycznych do usuwania grubej skóry, odcisków albo modzeli, używa się wyłącznie frezarki z tzw. kapturkami albo omegi. Według wielu znanych podologów jest to wielki błąd. Przy takich zabiegach powinno się używać skalpela do usuwania grubej skóry dłuta podologicznego do usuwania odcisków. Są to jednak czynności wymagające nie lada wprawy i znajomości nie tylko budowy skóry ale i całej stopy. Takie zabiegi kwalifikowane są jako podologiczne i powinny je wykonywać osoby przeszkolone w tej dziedzinie. Aby wykonywać zabiegi podologiczne, potrzebne jest posiadanie specjalistycznej wiedzy i umiejętności w posługiwaniu się odpowiednimi narzędziami. Wskazane jest nabycie praktyki pod okiem dobrego specjalisty podologa.

Nie tylko usuwanie zrogowaciałej skóry.

No właśnie, przecież do gabinetów kosmetycznych i stylizacji paznokci trafiają również klientki z uszkodzonymi paznokciami. Jeżeli mowa jest o paznokciach stóp to pedicurzystka nie zawsze poradzi sobie z takim problemem.
Jeżeli paznokcie są zdrowe i została uszkodzona tylko mała część paznokcia, wtedy można zastosować np. metodę fiberglas lub akryl na szablonie. Jeżeli jednak ubytek jest większy, wtedy dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie masy do rekonstrukcji paznokci.
W przypadku kiedy zauważysz zmiany chorobowe paznokcia a nie potrafisz zdiagnozować tego stanu lub choroby, nie wykonuj żadnych zabiegów póki nie dowiesz się co to jest. Wykształcony podolog potrafi postawić diagnozę i zastosować odpowiednie leczenie. Często przy poważniejszych zmianach lub ubytkach paznokci mamy do czynienia z grzybicą. W takich wypadkach pobiera się materiał do badania mykologicznego. Po otrzymaniu wyniku można przystąpić do terapii np. PACT MED.

Wrastający paznokieć.

Pewnie nie jeden raz spotkałaś się w swoim gabinecie z wrastającymi paznokciami stóp. Zastanawiasz się jak sobie z tym poradzić? Tutaj znowu potrzebna jest fachowa ocena podologa.
Cienkie paznokcie można „wyprostować” za pomocą zmiękczenia wału paznokciowego i zastosować tamponadę. W tym celu pewnie użyjesz naturalnych produktów propolisowych, które wyjątkowo skutecznie radzą sobie z tego typu zadaniami. Idealnym do tego typu zadań jest również preparat o nazwie peclavus Vorbehandlung.
Paznokcie mocniejsze możesz prostować za pomocą specjalnych, złotych pasków GOLDSTADT PROFESSIONAL
Aby naprawić głęboko wrastający paznokieć potrzebujesz nie tylko podologiczne cążki kątowe by wyciąć niepotrzebną część paznokcia, ale dodatkowo musisz zastosować specjalną klamra ORTOGRIP professional (zwaną ortonyksyjną). Niestety aby zajmować się takimi przypadkami wcześniej musisz przejść szkolenie z zakładania klamr ortonyksyjnych. Na rynku dostępne są klamry RUCK ORTOGRIP PROFESSIONAL, PODOKLAMRA, Frasera, VHO lub 3-TO lecz wszystkie możesz nabyć wyłącznie po okazaniu certyfikatu świadczącego o umiejętnościach zakładania poszczególnych klamer.

To zaledwie namiastka zagadnień podologicznych.

Wyżej opisane przypadki to jedynie znikoma część wiedzy z dziedziny podologii. Aby poznać różne przypadki na stopach, choroby kończyn dolnych, pojęcia używane w podologii, profilaktykę i sposoby leczenia, potrzeba wiele nauki i samozaparcia, praktyki, cierpliwości i tzw. pewnej ręki, a przede wszystkim trzeba czuć w sobie powołanie do pomocy chorym i cierpiącym.

Jeżeli chcesz poszerzyć usługi w swoim gabinecie kosmetycznym to zastanów się nad poszerzeniem własnej wiedzy i umiejętności o podologię. Zrób szkolenia pod okiem kompetentnego podologa-szkoleniowca.
Możesz również wysłać na szkolenie zdolną i zaufaną osobę - kosmetyczkę z Twojego salonu, albo po prostu zatrudnij wykwalifikowanego specjalistę ds podologii.
Potem wystaw zdobyte certyfikaty tam gdzie będą mogli je przeczytać Twoi klienci. Zrób dla nich ofertę na dodatkowe usługi podologiczne.

Pamiętaj, że wysoka jakość wykonanych usług zawsze skutkuje uznaniem wśród klientów. Zadowolony klient to najlepsza reklama - odwzajemni się poleceniem Twojego gabinetu i przyprowadzi nowych klientów.

Czytaj nasz Poradnik Podologiczny. Regularnie wstawiamy nowe artykuły.

Lipiec 2012
Autor tekstu: Marek Cyrulik

 
                                                                                     

Polecane

Podologiczne cążki czołowe do paznokci diabetyków

Podologiczne cążki czołowe do paznokci diabetyków

160,00 zł bruttoNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 160,00 zł
Zaufane Opinie IdoSell
4.98 / 5.00 712 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-09-11
Wysyłką zawsze expressowq, obsługa wspaniałą. Polecam
2024-05-07
ok
pixel