Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Prawie wszystko o tipsach

  
 

KLIENTKI POLECAJĄ:
Tipsy Crystal Ocena:

Ewa, Katowice - Bardzo dobrej jakości szklane tipsy. Są bardzo przezroczyste i naprawdę wytrzymałe, bardzo dobrze się je piłuje. Mają też bardzo dokładną kieszonkę. Polecam

Klej do tipsów z pędzelkiem (7,5 g) Ocena:

Emilia, Kłodzko - Super mocny i wydajny klej do tipsów:):):)Ani razu mnie nie zawiódł:):):)SUPER~!!!

Sabina, Leszno - Klej jest bardzo dobrej jakości a przede wszystkim jest świeży. Polecam

Ewelina, Tczew - Bardzo wygodna aplikacja dzięki pędzelkowi. Klej świetnie trzyma tipsy. Ma odpowiednią konsystencję,

Pewnie stosowałaś już różnego rodzaju tipsy, ale czy wiesz o nich wszystko? Wiesz z jakich materiałów są produkowane? Dlaczego tipsy pękają albo jak dopasować je do paznokci?
W tym artykule postaramy się wyjaśnić Ci najważniejsze kwestie związane z tipsami.

Wszyscy wiedzą o tym, że są tipsy tanie i drogie albo złe i dobre. Nie każdy jednak zastanawia się dlaczego tak jest. Nie można jednoznacznie stwierdzić, że tanie tipsy są do niczego. Bardzo często ich cena ściśle związana jest z jakością zastosowanych materiałów, form lub maszyn użytych przy ich produkcji.

tipsy

Bardzo dobrej jakości tipsy są elastyczne, łatwe w obróbce a przede wszystkim nie pękają. Najszybciej sprawdzisz to poprzecznie przeginając tipsa od strony wewnętrznej. Tips nie ma prawa wtedy pęknąć, może zostawić jedynie białą kreskę co w tym przypadku jest naturalne. Oczywiście przeginając ten sam tips w przeciwną, zewnętrzną stronę ma prawo pęknąć.

Aby uzyskać bardzo dobrej jakości tipsy, producenci używają najlepszych składników tworzyw sztucznych. O samej produkcji można by wiele pisać, ale skupmy się tylko na najważniejszych aspektach tego tematu.

W odpowiednie formy wtryskiwany jest akrylonitryl-butadien-styren czyli tworzywo ABS, lub polyflex czyli polipropylen/etylen-propylen-dimer. Odpowiednia proporcja zastosowanych materiałów takich jak: stabilizatory, antystatyki, wypełniacze, zmiękczacze, barwniki, pigmenty czy nawet środki zmniejszające palność mają najbardziej istotne i najważniejsze znaczenie związane z jakością tipsów. To właśnie tu leży klucz do tajemnic produkcji perfekcyjnych tipsów. Producent, który ma świadomość najlepszego produktu pilnie strzeże swoich tajemnic a konkurencja próbuje „namieszać” coś podobnego lecz nie zawsze jej się to udaje. Stąd biorą się właśnie tipsy złe i dobre.

Najczęściej spotykane tipsy to: naturalne (mleczne), przezroczyste, białe, kolorowe i zdobione.

Tipsy mleczne najczęściej produkowane są z tradycyjną, większą kieszonką. Mają wtedy większą siłę przyczepności a tym samym większą odporność na mocne uderzenia. Dla bardzo krótkich paznokci dostępne są również tipsy z małą kieszonką. Tipsy mleczne stosowane są w prawie wszystkich metodach przedłużania paznokci.

Tipsy przezroczyste z kolei najlepiej nadają się do zdobień. Należy pamiętać, że ze względu na przezroczystość są one odrobinę twardsze od tipsów mlecznych co wynika z możliwości produkcyjnych.

Tipsy białe i kolorowe stosowane są na końcówki paznokci. Mają tylko krótką kieszonkę lub nie mają jej wcale. Białe tipsy french mają też rozmaite linie uśmiechu a sporym atutem jest szybka praca na takich tipsach.

Tipsy mają różne kształty: tradycyjne, prostokątne, szponiaste, sztylety, zwężane bokami, albo o różnej formie tunelu.

Wybieraj tipsy elastyczne z mocną płytką i cienką kieszonką. Płytka, która jest zbyt gruba będzie trudna w obróbce i może szybciej pękać, a cienka płytka tipsa może być za słaba. Cieńsza kieszonka ułatwi Ci opracowanie przejścia tipsa z naturalną płytką paznokcia. Jednak w przypadku tipsów białych nie może być zbyt cienka by nie przebijał przez nią kolor paznokcia.

Większość stylistek paznokci pewnie spotkała się już z problemem pękania tipsów. Poniżej przedstawiamy kilka istotnych powodów i rad dotyczących pękania tipsów:

  • Dobór tipsów. Postaraj się idealnie dopasować kształt i rozmiar tipsa do wcześniej przygotowanych paznokci naturalnych. Jeżeli nie można dopasować idealnie to pamiętaj o zasadzie, że lepiej dobrać odrobinę większy rozmiar tipsa niż zbyt mały.
  • Przyklejanie tipsa. Zaaplikuj klej do tipsów tak by nie było go za dużo albo za mało. Na bardzo delikatnie zmatowany paznokieć naturalny przyklej tipsa zaczynając od dociśnięcia brzegu kieszonki do paznokcia pod kątem ok. 45 stopni po czym spokojnie dociśnij go do płytki. Pamiętaj aby w trakcje przyklejania tipsa nie dostało się pod niego powietrze. Po przyklejeniu tipsa nie staraj się go jeszcze dodatkowo formować. Jeżeli masz do czynienia z płytką problematyczną dopasuj tipsa przed przyklejeniem np. za pomocą nacięcia lub małego wycięcia kształtu „V”. Dla bardzo zdeformowanej płytki zaproponuj lepiej metodę na szablonie.
  • Odtłuszczacz
    Odtłuszczacz

    Zapewnia optymalną spoistość tipsa z masą modelującą.
  • Pęknięcia podłużne są powodowane nieprawidłową aplikacją primera kwasowego. Jeżeli kwas metakrylowy, który jest głównym składnikiem wspomnianego primera dostanie się na powierzchnię tipsa spowoduje on skostnienie tworzywa co w efekcie zwiększa jego kruchość.
  • Uważaj też na inne środki chemiczne. Jeżeli odtłuszczacz zawiera zbyt dużo alkoholu, nasączony wacik przytrzymany jest na tipsie zbyt długo i płyn nie zdąży wyparować to też może być przyczyną zwiększonej łamliwości.
  • Ponadto nadmierne spiłowanie progu czyli przejścia tipsa z naturalnym paznokciem może sprzyjać późniejszym pęknięciom tipsów. Do matowania tipsów najlepiej używaj białego bloku.
  • Pęknięcia od strony wolnego brzegu mogą być spowodowane używaniem zużytego lub wadliwego ostrza w gilotynie do obcinanie tipsów. Jeżeli zauważysz, że podczas skracania tipsa brzegi wyginają się, są nierówne albo wkładasz coraz to więcej siły do tej czynności - wymień ostrze gilotyny.
  • Inne pęknięcia na paznokciach mogą być spowodowane również: używaniem nieodpowiednich produktów akrylowych lub żelowych, zastosowaniem ich w niewłaściwej kolejności, pominięciem jakiegoś kroku w danej metodzie albo mieszaniem produktów różnych firm.
  • Jeszcze kilka rad. Nie trzymaj tipsów w nagrzanym i bardzo słonecznym miejscu bo mogą się zdeformować albo nawet zmienić kolor. Chroń je przed intensywnymi oparami środków chemicznych. Najlepiej trzymaj je w szafce w pojemniku, a wyciągaj je tylko w celu dobrania rozmiarów do paznokci.

Ilość rodzajów i odmian tipsów dostępnych na rynku może przyprawić o zawrót głowy, dlatego LNC udostępnia Ci tylko wybrane i sprawdzone tipsy najlepszej jakości. Szeroka gama tipsów dostępnych w ofercie LNC daje Ci możliwość dokonania właściwego wyboru.
Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście szkolenie, na którym można o wszystko zapytać, spróbować i poćwiczyć. Przeczytaj o szkoleniach LNC

 

Prawie wszystko o tipsach

 

 
                                                                                     

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.98 / 5.00 712 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-12-09
Wszystko szybko, sprawnie i zgodnie z oferta
2024-11-02
Polecam tą firmę i ich produkty. Szybka wysyłka, dobry kontakt
pixel