Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Tajemnice lakierów do malowania paznokci

  
 

KLIENTKI POLECAJĄ:
Rozcieńczacz lakieru (100 ml) Ocena:

Dagmara, Słupca - Rozcieńczacz lakieru jest godny plecenia, przywraca lakierowi płynność a jednocześnie lakier nie traci swoich wartośći tzn. nie ściera się. Polecam serdecznie

Ksenia, Suwałki - Ten rozcieńczacz dobrze zmiękcza gęsty lakier - polecam!!!!!!!!!!

Lakier do paznokci

To że nie każdy lakier dobrze trzyma się na paznokciach i staje się matowy doświadczyła niejedna kobieta. Dlaczego tak się dzieje i co ma na to wpływ?
Oto kilka ciekawostek.

Lakiery do paznokci należą do produktów, które w bardzo wysokim stopniu mogą wywoływać alergię. Wysypka w okolicach szyi, twarzy, tam gdzie klientka może podrapać się pomalowanymi paznokciami są najczęstszymi objawami uczulenia na lakiery lub ich składniki. W mniejszym stopniu obserwuje się zmiany w okolicach wału paznokciowego albo skóry palców. Alergia na jakiś składnik zawarty w lakierach może objawić się również po długotrwałym noszeniu malowanych paznokci(nawet po kilkunastu miesiącach).

Dobrze wyschnięty lakier na paznokciach jest jednak bardzo słabym alergenem.  
Obecnie głównymi składnikami w lakierach są octany etylu, butylu, nitrocelulozy, żywicy, rozpuszczalniki, estery glikolu i substancje koloryzujące. Większość producentów lakierów kiedyś stosowała TSFR, czyli żywicę tolueno-sulfoamido-formaldehydową, jedną z najbardziej uczulających substancji jako składnika chemicznego w swoich produktach. Obecnie w lakierach do profesjonalnego stosowania nie ma już tych związków. Nie znaczy to jednak, że każdy lakier będzie się długo trzymał i pięknie błyszczał.

No właśnie, co zrobić jak lakier szybko zmatowieje?
Najczęstszym powodem jest dość częste mycie rąk i stosowanie różnych kremów czy balsamów pielęgnujących ciało. Często właśnie one mają wpływ na zmatowienie lakieru. W przypadku kiedy nie chcemy często zmywać i ponownie malować paznokci, można zastosować pilnik polerkę, która ponownie nada połysk lakierom.

Do gęstniejącego lakieru nie dolewaj czasem zmywacza. Użyj specjalnego rozcieńczacza do lakierów, który jest przeznaczony specjalnie do tego.

A teraz o tym jak malować lakier by szybko nie odpadł z paznokci.

Podstawowe zasady:

  • Nie maluj naturalnych paznokci od razu po myciu, moczeniu albo kąpieli. Wilgotny paznokieć wysychając będzie się kurczył co spowoduje pękanie lakieru albo odpowietrzanie się innego materiału zastosowanego na paznokciach.
  • Paznokcie muszą mieć odsunięte skórki i najlepiej zastosuj do tego płyn do zmiękczania naskórka. Patyczkami z drewna odsuń skórki i koniecznie usuń pozostałości płynu.
  • Nadaj kształt paznokciom używając drobnoziarnistego pilnika szklanego albo diamentowego pamiętając by paznokcie piłować w jednym kierunku. Unikniesz przez to rozdwajania się paznokci.
  • Bardzo delikatnie zmatuj płytkę drobniutkim pilnikiem albo bloczkiem i odtłuść odtłuszczaczem, Cleanerem albo spirytusem. Nie używaj zmywacza bo może zawierać tłuste składniki.
  • Na tak przygotowane paznokcie nałóż najpierw lakier bazowy albo Slek, który znakomicie łączy naturalne paznokcie z lakierem i dodatkowo wyrównuje zbruzdowaną i nierówną płytkę. Pamiętaj że końcówka paznokci też musi być pomalowana.
  • Teraz można pomalować paznokcie w dowolnym kolorze. Lakier do paznokci musi być dobrze wymieszany. Przy malowaniu paznokci powinnaś okazać ogromną cierpliwość. Pamiętaj, że malowanie paznokcia powinnaś zacząć od środka a kolejnym ruchem pomaluj boki.
  • Po wyschnięciu pierwszej warstwy nałóż drugą warstwę.
  • Potem zastosuj lakier nabłyszczający.
  • Pamiętaj o wolnym brzegu i by nie dotknąć skórek bo cała robota będzie na nic. Malując paznokcie zostaw najlepiej 1 mm odstępu od skórek.

Jakich używać kolorów?
Istotną sprawą przy malowaniu paznokci jest ich kształt. Krótkie i małe paznokcie pomalowane ciemnym lakierem będą wyglądały bardzo niekorzystnie. Jeżeli zauważyłaś u klientki jakieś niedoskonałości płytki nie powinnaś używać lakierów perłowych, które podkreślają ich defekty. Lakiery z odcieniem niebieskim bardzo pasują, gdy mamy skórę o różowym odcieniu lub jeśli jest blada. Ciepłych i nasyconych odcieni (brązy, czerwienie, pomarańcze, łososie) używaj, jeśli klientka ma cerę żółtawą. Nie maluj lakierami w odcieniu fioletu paznokci, gdy klientka ma złotą skórę. Lakiery opalizujące i perłowe dobrze komponują się z opaloną cerą, w kolorze koralu, jak również w odcieniach morelowych, brzoskwiniowych, brązowo- czerwonych. Najlepsze efekty podczas malowania paznokci uzyskasz, dostosowując sposób malowania do kształtu paznokci, a także barwy karnacji i  lakieru.

Jak zmywać lakierowane paznokcie?
Aby usunąć lakier, płatek waty trzymaj między palcem wskazującym i środkowym, nasącz go zmywaczem bezacetonowym i przyłóż do paznokcia. Wacik poruszaj lekko w prawą i w lewą stronę. Następnie z paznokci zmywaj lakier w kierunku wierzchołka paznokcia.

Jaki więc powinien być optymalny lakier do paznokci?

  • Zwróć uwagę czy nie osiada się pigment w butelce z lakierem, czy kolor jest jednorodny i czy nie jest mętny.
  • Lakier powinien wysychać w ciągu 2-3 minut a pełną twardość powłoki uzyskać powinien po 5-7 minutach (maksymalnie po 10 min.)
  • Zwróć też uwagę na łatwość rozprowadzania lakieru podczas aplikacji, płynność i lepkość tego preparatu.
  • Powinien mieć gładką, elastyczną warstwę filmu i trwały połysk po wyschnięciu.
  • Dobry lakier nie ma negatywnego wpływu na naturalną płytkę paznokcia – nie wysusza jej.


Przeczytaj jeszcze artykuły:
Czy przedłużone paznokcie można dowolnie malować i zmywać?
oraz "Czarodziejskie koło z kolorami"

 

 
                                                                                     

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.98 / 5.00 712 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-12-09
Wszystko szybko, sprawnie i zgodnie z oferta
2024-11-01
Dziękuję bardzo profesjonalna i sprawna obsługa
pixel