Wzmocnienie naturalnych paznokci
Wzmocnienie naturalnych paznokci to doskonały sposób na zwabienie do salonu nowych klientów.
Wskutek codziennej pracy w domu i w ogrodzie naturalne paznokcie stają się łamliwe i popękane. Złamane płytki straszą swoim wyglądem. Jako styliści paznokci możemy zaoferować naszym klientom skuteczne zabiegi wzmacniające naturalne paznokcie, których efekt utrzyma się przez długi czas. Aby wzmocnienie było wytrzymałe i nie odpadało, musisz wybrać odpowiednią metodę pracy w zależności od typu paznokcia. Ważne, abyś uwzględniła też różne techniki pracy i dostosowała je do typu paznokci.
Aby poznać dogłębnie paznokcie naszej klientki, przeprowadź ich analizę jeszcze przed rozpoczęciem pierwszego zabiegu. Dopiero potem wybierz technikę pracy.
Aby spełnić życzenie klienta, i wyczarować cienkie i wytrzymałe paznokcie, powinnaś nieco zmodyfikować tradycyjny sposób pracy z tipsami. Tworzenie bardzo cienkiej powłoki żelowej oraz wyraźnej krzywej C, jest niewłaściwe. Powinnaś przestrzegać kilku reguł i dostosować sposób pracy do danego typu paznokci, aby uzyskać naturalny efekt.
A oto kilka wskazówek :
Typ 1:
Cienkie i miękkie paznokcie
Ten typ paznokci nigdy nie będzie długi i złamie się przy najmniejszym obciążeniu.
Cechy charakterystyczne: Końcówka paznokcia ugina się pod naciskiem.
Sposób pracy: Wzmocnij linię boczne oraz końcówki paznokci.
Modeluj strukturę tworząc tzw. architekturę paznokcia za pomocą wybranego tworzywa (np. żel). Pierwszą warstwę nałóż cienko. Drugą zaś wzmocnij linie boczne oraz końcówkę paznokcia,. pokrywając 1/3 powierzchni płytki w jej przedniej części. W ten sposób paznokieć stanie się wytrzymały, nie tracąc przy tym naturalnego wyglądu.
Typ 2:
Mocne, ale suche i kruche paznokcie
Takie paznokcie mogą wprawdzie osiągnąć pewną długość, ale często dochodzi do głębokich złamań ze względu na kruchość płytki.
Cechy charakterystyczne: Mocne naturalne paznokcie, najczęściej zauważysz złamania paznokci na palcu wskazującym i środkowym, gdyż podlegają one większym obciążeniom.
Sposób pracy: Ten rodzaj paznokci sprawia najmniej problemów. Ponieważ płytka jest mocna ale krucha, warstwa dobrze zwiąże się z paznokciem. Codzienne obciążenia powodują jedynie lekkie napięcia powierzchni płytki.
Zalecam wymodelowanie delikatnej krzywej C oraz osłonięcie końcówki poprzez otulenie jej żelem lub akrylem w zależności jaki materiał jest używany.
Klientka nie powinna sama sięgać po pilniczek w celu skrócenia paznokci, gdyż usunie w ten sposób warstwę ochraniającą końcówkę i nałożone tworzywo może zacząć odpadać.
Typ 3:
Krótkie lub połamane paznokcie
Takie paznokcie najprawdopodobniej nigdy nie były długie, istnieje także prawdopodobieństwo, że zostały obgryzione.
Cechy charakterystyczne: Brak końcówki paznokcia.
Sposób pracy:
1. Przedłużenie na szablonie. Dzięki szablonom wymodeluj i przedłuż brakujące końcówki. Możesz zastosować z powodzeniem zarówno żel, jak i akryl.
2. Uznanymi i od dawna cenionymi sposobami wzmacniania paznokci jest powlekanie ich powierzchni za pomocą jedwabiu, fiberglasu oraz żelu. Idealne paznokcie stworzysz umieszczając daną tkaninę pomiędzy dwoma warstwami żelu. Nie zaszkodzi także "otulić" końcówkę żelem.
Nie dotykaj tkaniny, aby nie zostawić na jej powierzchni tłustych plam, które wpłyną ujemnie na przyczepność. Jeśli prawidłowo nałożysz materiał, to stanie się on niewidoczny. Za pomocą tej techniki możesz także wykonać przedłużenie paznokci.
Uzupełnianie
Stworzone za pomocą żelu lub akrylu naturalne paznokcie muszą być regularnie uzupełniane, tak jak ma to miejsce w przypadku wymodelowanych warstw na tipsie. Sposób uzupełniania także się niczym nie różni. Pamiętaj, żeby uświadomić klientce, iż taka usługa pociąga za sobą konieczność regularnych wizyt, w celu uzupełnienia, oraz koszty. Wyjaśnij bywalczyni Twojego studia, jak powinna pielęgnować wzmocnione paznokcie i jak się z nimi obchodzić. Zaproponuj jej zakup odpowiednich produktów jak np. pilniczka lub zmywacza do paznokci.
Nie zapomnij odpowiednio zareklamować nową usługę, ulotki, prasa codzienna, prezentacje w salonie to sposoby na zyskanie nowych par dłoni.
Marlise Kölliker