Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dlaczego rzęsy MINK - Norki są rzęsami szlachetnymi, tak bardzo cenionymi?

  
 

Rzęsy MINK Norki     Rzęsy MINK Norki     Rzęsy MINK Norki

Z pewnością słyszałaś o takich zwierzętach jak norki. Nawet jeśli wiesz dużo na ich temat to może uda nam się przybliżyć jeszcze coś, co pozwoli na lepsze poznanie tych zwierząt.

Norki czyli z angielskiego Mink żyją dziko w niewielkich stadach. Ich terytorium to przeważnie rzeki, stawy i jeziora w wysokich górach w Kanadzie lub w zimnej Skandynawii. To właśnie w tych rejonach zostały bardzo dawno temu udomowione. Tamtejsi ludzie zaczęli je hodować na mięso i ciepłe futra. Dzikie norki obecnie są pod ochroną i nie wolno ich łapać.

Po wielu latach ciągłych badań i mieszania gatunków, norki hodowlane zapewniały dobre warunki bytu tamtejszej ludności. Z biegiem lat hodowle norek rozwinęły się na inne rejony świata. Dzisiaj jest już bardzo niewiele takich hodowli, a te które są, znajdują się właśnie w Skandynawii albo Kanadzie.

Futro z norek jest bardzo wysoko cenione wśród znawców tej branży. Oprócz rosyjskich Soboli jest na bardzo wysokim, bo drugim miejscu jeżeli chodzi o wartość futra. Miękki i ostrzejszy włos norki jest niezwykle trwały. Poszycie futra norki składa się z kilku warstw od włosa puchowego po pośredni i ościsty. Każdy ma swoją długość i charakterystyczny odcień. Tylko rasa Dark (czarna) ma jednakowy kolor we wszystkich partiach włosa. To z tych właśnie włosów robione są również rzęsy, ale o tym za chwilkę.

Jeżeli ktoś myśli, że włosy wyrywa się chodzącym w klatkach norkom to oczywiście się myli.
Wygarbowana skóra poddawana jest obróbce depilacji polegającej na tym, że specjalny plaster przylepiany jest do pięknie uczesanego włosa skóry z norki a potem jest on wyrywany. Te operacje wykonują specjalnie przystosowane maszyny. Na plastrach zostaje włos ościsty (najdłuższy) i pośredni (średni włos). Te z kolei są oddzielane od siebie, następnie sortowane a potem wędrują do dalszej obróbki. Przy pomocy wysokiej temperatury włosy są dezynfekowane. Odpowiednia ilość i temperatura pary wodnej sprawia, że włosy przybierają zaokrąglony kształt podobny do naturalnej rzęsy ludzkiej.

Dzięki specyfice włosa z norki, pochodzącej z trudnych warunków bytowych w naturalnie zimnym środowisku staje się on dostatecznie wodoodporny, wytrzymały i antyalergiczny. Włosy z norek są bardzo delikatne i trwałe. Mają nie farbowany, naturalnie czarny kolor o pięknym połysku. Są bardzo cenione zarówno wśród kuśnierzy jak i stylistek przedłużania rzęs. O wartości tego włosa przekonało się już wiele znanych osób noszących nie tylko piękne futra, ale również przedłużone lub uzupełnione własne rzęsy.

Rzęsy z norek wyglądają bardzo naturalnie. Można nimi przedłużać naturalne rzęsy metodą 2:1 a nawet 3:1.
Ten naturalny włos jest po prostu nie do podrobienia. To sprawia, że należy on do bardzo cennych i szlachetnych włosów. Czy ma on zatem prawo być drogim produktem? Biorąc pod uwagę specyfikę włosa, obróbkę i naturalne piękno – tak. Pamiętaj jednak, że to Ty decydujesz o tym co chcesz nosić. Zawsze masz wybór, więc decyzja należy do Ciebie. 

Zobacz najwyższej jakości rzęsy MINK z włosia Norek

 

 
                                                                                     

Zaufane Opinie IdoSell
4.98 / 5.00 691 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-08-09
Najlepiej :)
2023-05-18
Dzięńkuję bardzo! Super! Wszystko jest na wysokim poziomie.
pixel