Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak powinien przebiegać zabieg depilacji włosów z zastosowaniem wosku

  
 

Podgrzewacz wosku należy umieścić na stabilnym miejscu.

Na butelki z woskiem zakładamy rolkę, po czym wkładamy je do podgrzewacza na 30 – 45 minut i przykrywamy osłoną.

Do tego zabiegu powinno podchodzić się z czystą, suchą skórą. Nie zaleca się brać kąpieli minimum na 2 godziny przed zabiegiem.

Skórę odtłuszczamy spirytusem lub podobnym preparatem szybko parującym (może być tez płyn antyseptyczny) i czekamy aż skóra będzie sucha.

Potem najlepiej użyć talku i rozprowadzić go cienko po całej powierzchni przeznaczonej do depilacji. Po wyciągnięciu butelek należy przewinąć rolkę tak, aby ewentualne bańki woskowe mogły wyjść do góry.

Sprawdzamy jeszcze temperaturę najlepiej na wewnętrznej stronie ręki.

Wosk nakładamy pod kątem 45 stopni rolując zgodnie z kierunkiem włosa. Należy to zrobić tak, aby wosk pokrył niezbyt grubą warstwą żądany odcinek na skórze (najlepiej jednym pociągnięciem). Wosk dobrze rozprowadza się też drewnianą szpatułką.

Od razu dokładnie przyklejamy fliselinę dociskając ją do ciała.

Następnie jedną ręką naciągamy skórę, a drugą pewnie chwytamy za materiał i szybkim, energicznym ruchem (w kierunku przeciwnym do ułożenia włosa) pociągamy fliselinę. Należy uważać by ruchem tym nie podrywać, lecz jak najbardziej płasko odklejać materiał.

W celu złagodzenia objawów pieczenia, najlepiej od razu przycisnąć trochę dłonią miejsce depilacji. Daje to naprawdę dobry skutek.

 

 
                                                                                     

Zaufane Opinie IdoSell
4.98 / 5.00 691 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-08
Szybko i sprawnie.
2023-05-18
Dzięńkuję bardzo! Super! Wszystko jest na wysokim poziomie.
pixel