Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak prawidłowo uzupełnić paznokcie żelowe?

  
 

paznokcie żelowe uzupełnianie

Paznokcie rosną średnio 7-8 mm w ciągu jednego miesiąca. Dobry żel nałożony na zdrową i mocną płytkę potrafi wytrzymać nawet dwa miesiące. Tylko kto będzie tak długo nosił przedłużone paznokcie bez dopełnienia? Uzupełnianie paznokci wiąże się między innymi ze zwiększonym ryzykiem złamania paznokcia. Linia stresu przebiega wtedy w innym miejscu niż powinna co ma ogromny wpływ na wytrzymałość paznokci. Chociażby dlatego warto wykonać uzupełnienie wcześniej. Powinnaś uświadomić swoim klientkom, że dopełnienie paznokci żelowych i akrylowych najlepiej zrobić po 3-4 tygodniach od ich założenia.

Jak prawidłowo uzupełnić paznokcie?

Oto najważniejsze zasady związane z uzupełnianiem paznokci żelowych.

 • W początkowej fazie podchodzisz według zasad obowiązujących w metodzie żelowej. Zmiękczasz skórki paznokci, odsuwasz je patyczkami i spiłowujesz żel do momentu kiedy nie będzie widoczny biały żel na końcówkach french.
 • Pilnikiem o drobnej ziarnistości albo bloczkiem delikatnie zmatuj miejsce odrostu naturalnej płytki i wygładź próg żelu z poprzedniej stylizacji.
 • Oczyść paznokcie z pyłu i odtłuść odtłuszczaczem.
 • W tym momencie na całą powierzchnię paznokcia nakładasz cienką warstwę żelu jednofazowego albo bazowego jeżeli używasz żeli trójfazowych. Potem utwardź w lampie uv.
 • Na wolny brzeg nałóż biały żel do french odpowiednio prowadząc linię uśmiechu. Paznokcie ponownie wędrują do lampy uv.
 • Teraz nakładasz żel budujący lub jednofazowy pamiętając o prawidłowej budowie krzywej C. Wolny brzeg, boki paznokci i miejsce przy wale paznokciowym wyprowadź cieniutko na grubość włosa uważając przy tym by żel nie został na skórkach.
 • Po wyjęciu paznokci z lampy następuje końcowa obróbka i nakładasz żel nabłyszczający, po którym paznokcie znowu wędrują do lampy. Na koniec oczywiście oliwka do pielęgnacji paznokci i skórek.

insert

Poza tym:

 • Jeżeli odrost jest mały to wystarczy nałożenie cienkiej warstwy Glanz żelu. Możesz to zrobić tylko raz. Następne dopełnienie musisz zrobić według wcześniejszych zasad.
 • Na paznokieć naturalny w miejsce odrostu nie nakładasz primera.
 • W pracy z żelami trójfazowymi przy dopełnianiu żel bazowy nie jest stosowany, chyba że konieczne było usunięcie całego żelu z powierzchni paznokci.

Uzupełnianie paznokci żelowych

Pamiętaj również o tej zasadzie:

 • Jeżeli klientka chce zmienić paznokcie żelowe na akrylowe, to aby to zrobić musisz dokładnie spiłować cały żel z paznokci a potem nałożyć akryl.
 • Jeżeli natomiast klientka nosi paznokcie akrylowe i chce zmienić na żelowe, to na lekko spiłowane paznokcie akrylowe możesz spokojnie nałożyć żel.

Tu znajdziesz odpowiedź na pytanie: " Co oznacza podział na żele 1 fazowe i 3 fazowe?".

 

 
                                                                                     

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.98 / 5.00 686 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-08
Szybko i sprawnie.
2023-10-30
wszystko ok
pixel