Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak stosować żele silikonowe do paznokci

  
 

Żel quick off perfect finish gel

Żele silikonowe mimo że na rynku paznokciowym pojawiły się stosunkowo niedawno bo od końca 2008 roku to zyskują sobie coraz większą popularność. Zwykle bywa tak, że pierwsze partie nowych produktów są traktowane przez producentów jako doświadczalne, potem są udoskonalane i te dopiero postrzegane jako najcenniejsze wśród stylistek paznokci.

Wszystkie żele typu Quick Off czy Soak Off należą do grupy żeli „miękkich”. To znaczy że po utwardzeniu w lampie uv są elastyczne, nie pękają, nadają się praktycznie na każdą płytkę paznokciową. Ze względu na elastyczną warstwę raczej nie nadają się do znacznego wydłużania paznokci na szablonie. W porównaniu do tradycyjnych żeli twardych żele silikonowe są mniej trwałe. Wytrzymują przeciętnie od 2 do 4 tygodni w zależności od płytki paznokciowej.
Stylizację paznokci żelami Quick Off można za to wykonać dużo szybciej niż żelami twardymi. Żele Quick Off z naszej oferty są żelami bardzo czułymi na światło uv dlatego już samo utwardzanie wynosi nawet mniej niż 60 sekund. Bardzo dobrze się poziomują, właściwie nie wymagają żadnego piłowania. Tak jak wszystkie żele silikonowe usuwane są za pomocą acetonu kosmetycznego czyli płynu do usuwania tipsów i akrylu. W zależności od grubości i ilości warstw żelu na paznokciach wystarczy im zaledwie kilka minut odmoczenia by cały żelowy płatek łatwo odszedł od paznokcia. Aby szybciej usunąć starą warstwę można dodatkowo podważyć warstwę żelową patyczkiem z drewna różanego albo delikatnie porysować dłutkiem.

insert

Poniżej kilka rad jak stosować żele silikonowe Quick Off na paznokciach naturalnych:

 • Przygotuj paznokcie jak do każdej stylizacji - odsuń skórki, delikatnie zmatuj paznokcie.
 • Jeżeli żel chcesz nałożyć na tipsy – dopasuj, przyklej i zmatuj tipsy.
 • Na końcówki paznokci nałóż wymieszany żel Quick Off French White Gel i utwardź w lampie uv 1 minutę. Biały żel najlepiej nałozyć na cieniutką warstwę wcześniej utwardzonego żelu Quick Off Clear Gel. Dobrze jest nałozyć dwie cieniutkie warstwy bieli, każdą z nich utwardzając w lampie uv. Lepkiej warstwy dyspersyjnej nie usuwaj. Pomiń ten punkt jeżeli nie chcesz mieć białych końcówek.
 • Nałóż żel Quick Off Clear Gel na całą powierzchnię paznokci uważając na skórki. Żel nie powinien zetknąć się ze skórkami bo grozi to zapowietrzeniem warstwy żelowej. Stosując go na paznokcie przedłużone tipsami warto nałożyć dwie warstwy, każdą kolejno utwardzając w lampie uv przez 1 minutę. Na tym etapie warstw dyspersyjnych jeszcze nie usuwasz.
 • Następnie zastosuj żel nabłyszczający Quick Off Perfect Finish Gel nakładając cieniutką warstwę tego żelu na paznokcie. Po utwardzeniu dokładnie usuń lepką warstwę dyspersyjną za pomocą Cleanera (odtłuszczacz) .

Pozostałe ciekawostki

 • Jeżeli chcesz zastosować jakiś żel kolorowy to dobrze jest nałożyć go po utwardzeniu cienkiej warstwy żelu Quick Off Clear Gel. Potem oczywiście cover lub żel kolorowy. Stosując na koniec Quick Off Prefekt Finish Gel paznokcie będą zrobione „na wysoki połysk”.
 • Otulaj końcówki paznokci. Bardzo ważne jest byś podczas nakładania ostatniej warstwy żelu zawsze otuliła końcówkę paznokci tzw. linię włosa. Zabezpieczy to paznokcie przed odwarstwianiem żelu.
 • Aby stylizować paznokcie żelami Quick Off nie jest wymagane stosowanie primera. Jednak dla paznokci szczególnie problematycznych, słabych, łamliwych albo zbyt tłustych zalecamy zastosowanie primera w sztyfcie albo bezkwasowego primera Super Bonder. Pamiętaj że primer kwasowy (w sztyfcie) stosujesz wyłącznie na naturalną płytkę a żele nakładaj dopiero po wyschnięciu primera.
 • Czy można stosować tylko jeden z żeli Quick Off ? Tak, masz do wyboru średnio gęsty Clear Gel albo rzadki Perfect Finish Gel.
 • Nasze żele Quick Off można również łączyć z innymi żelami typu Soak Off i z kolorowym pigmentem.
 • Możesz je również łączyć z naszymi żelami „twardymi”. Otrzymasz wtedy produkt pośredni. Miej jednak na uwadze to, że po utwardzeniu nie będziesz mogła szybko usunąć warstw żelowych za pomocą acetonu tylko będziesz musiała użyć pilnika.
 • Odmoczenie żelu. Możesz wlać aceton kosmetyczny do kieliszka i pojedynczo moczyć paznokcie, wlać trochę więcej tego płynu do garnuszka, miseczki i tam odmoczyć żel, można stosować specjalne kapturki jak stosuje się do moczenia paznokci akrylowych albo namoczyć dwa waciki bezpyłowe, przyłożyć do paznokcia i owinąć go folią. Jeżeli w stylizacji użyłaś tipsów to one również będą zmiękczone i usunięte.
 • Poinformuj klientkę żeby nie skracała paznokci. Każde nawet delikatne przycięcie paznokci skutkuje odejściem warstwy żelowej, a to już tylko krok do usunięcia całego płatka żelowego.
 • Chroń żel przed promieniami UV. Nasze żele są czułe na światło pochodzące z lampy uv i na promieniowanie słoneczne. Wystarczy niewiele czasu by narażony na bezpośredni kontakt z promieniami ultrafioletowymi żel w pojemniku zgęstniał a na paznokciach się utwardził. Podczas eksperymentu cienki, nabłyszczający żel na paznokciach po 5-6 minutach był utwardzony tak jak w ciągu 1 minuty w lampie uv. Żele można szybko utwardzać co przekłada się na oszczędność czasu pracy i korzyści finansowe ale trzeba również dbać o jego eksploatację.
 • Dopełnienie czyli uzupełnienie odrostu jest możliwe. Czas wykonania jest podobny do całkowitej stylizacji. Do ciebie należy więc decyzja.
 • Stosując żele silikonowe oszczędzasz czas i materiał. W porównaniu do stylizacji paznokci żelami „twardymi” podczas uzupełnienia lub reperacji zaoszczędzisz 20 – 30% czasu i 30 – 40% materiału. W porównaniu do nowej stylizacji zaoszczędzisz przeciętnie 30 – 40% czasu i 40 – 50% materiału.

insert

W tym artykule staraliśmy się jak najlepiej przybliżyć Ci właściwości żeli silikonowych i odpowiedzieć na podstawowe pytania z nimi związane. Zauważyłaś pewnie że jak wszystko ma swoje plusy i minusy. Najważniejsze że masz kompetentne informacje i że masz w czym wybierać.
My życzymy Ci dużo przyjemności w pracy z naszymi produktami.
Lady's Nails Cosmetics TeamDowiedz się również: Jak używać naszych produktów "metodą żelową"?

 

 

 
                                                                                     

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.98 / 5.00 694 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-21
Jak zawsze świętami obsługa!
2023-11-21
Polecam markę i produkty
pixel