Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jaka jest różnica pomiędzy uzupełnianiem, odnową, a założeniem nowych paznokci?

  
 

                         Ojaśnienie na czym polega uzupełnienie, odnowa i założenie nowych paznokci. Kiedy najlepiej uzupełnić sztuczne paznokcie.

  • Uzupełnianie (czyli korekta) to nadlanie akrylu/żelu na odrastający paznokieć naturalny (wypełnienie luki między naturalnym a sztucznym paznokciem) oraz pokrycie całego paznokcia dodatkową warstwą akrylu/żelu. Jest to zabieg tani i szybki, gdyż nie wiąże się z usuwaniem paznokci i robieniem ich od nowa.
  • Odnowa wiąże się z usunięciem (spiłowaniem, ściągnięciem) całej warstwy akrylu/żelu. Konieczność taka jest wymuszona najczęściej poważnym uszkodzeniem przedłużonego paznokcia lub jego odchodzeniem (zapowietrzeniem) od naturalnego paznokcia. Paznokieć w takim stanie wymaga reanimacji, czyli najczęściej całkowitego spiłowania i ponownego nadlania całej warstwy akrylu/żelu na istniejącą bazę (tipsa). Odnowa paznokci jest procesem czasochłonnym i znacznie droższym - pochłania średnio 80-90% akrylu/żelu, który byłby zużyty na założony zupełnie od nowa sztuczny paznokieć.
  • Założenie nowych paznokci polega na całkowitym ściągnięciu warstwy akrylu/żelu oraz tipsa (!) i założeniu nowych paznokci (tipsów), czyli wykonaniu całego procesu technologicznego z tym związanego.


Klientki często popełniają błąd i zbyt późno decydują się na zabieg uzupełniania paznokci. Wtedy najczęściej konieczna jest już odnowa kilku lub wszystkich paznokci, co wiąże się z większymi wydatkami.

Kolejnym błędem (podyktowanym aspektem ekonomicznym) jest decyzja o odnowie, a nie założeniu nowych paznokci. Różnica w cenie oraz czasie wykonania zabiegu jest naprawdę niewielka, a efekt końcowy drastycznie różny. Można nawet pokusić się tu o porównanie do naprawy doszczętnie rozbitego samochodu. Płacimy mechanikowi 80% ceny nowego samochodu, a otrzymujemy w zamian poskładany, wyklepany i podpicowany wrak, tylko na pierwszy rzut oka (i to z daleka) przypominający nowy samochód z salonu.

autor tekstu: Małgorzata Głowacka z Sosnowca

 

 
                                                                                     

Polecane

LNE 153 #2/2024

LNE 153 #2/2024

19,90 zł brutto
Zaufane Opinie IdoSell
4.98 / 5.00 694 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-21
Jak zawsze świętami obsługa!
2023-05-18
Dzięńkuję bardzo! Super! Wszystko jest na wysokim poziomie.
pixel