Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jaką trwałość mają przedłużane paznokcie?

  
 

                         Porady i opinie na temat trwałości przedłużanych paznokci metodą żelową i akrylową. Inne bardzo cenne wiadomości na temat paznokci znajdziesz w Bazie Wiedzy LNC. Choroby paznokci, grzybica na paznokciach, żele, akryle LNC i wiele innych. Nie czekaj - to m   

Sztucznie przedłużane paznokcie trzymają się od 2 tygodni do 1,5 miesiąca. Wszystko zależy od indywidualnych cech paznokcia, tempa jego wzrostu, a także od jego kondycji. Paznokcie zniszczone, kruche i obgryzione wymagają większej troski i częstszych zabiegów.

Jedno jest pewne: natury nie da się oszukać - paznokieć odrasta i trzeba go regularnie uzupełniać. Sytuacja jest analogiczna do farbowania włosów, z tą jednak różnicą że z kilkucentymetrowymi odrostami można chodzić, natomiast kilkutygodniowy (nie uzupełniony) paznokieć po prostu... odpadnie.

W celu przedłużenia trwałości paznokci można zastosować pewną sztuczkę. Gdy zauważymy, że luka pomiędzy sztucznym paznokciem, a wałem paznokcia naturalnego tworzy wyraźny uskok - możemy za pomocą pilnika i polerki wygładzić go. Ścieramy ostrożnie masę (uważając, by nie piłować naturalnego paznokcia) tworząc ze wspomnianego uskoku łagodne przejście. Po opiłowaniu wskazane jest pomalowanie paznokci lakierem z substancjami utwardzającymi oraz zakamuflowanie odrostu jakimkolwiek lakierem (mlecznym, brokatowym itp.). Zabieg ten stosujemy głównie przy akrylu, gdyż w przypadku żelu doprowadziłoby to do spiłowania warstwy nabłyszczającej, a co za tym idzie - zmatowienia paznokcia.

autor tekstu: Małgorzata Głowacka z Sosnowca

 
                                                                                     

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.98 / 5.00 691 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-10-30
wszystko ok
2023-05-18
Dzięńkuję bardzo! Super! Wszystko jest na wysokim poziomie.
pixel