Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Które paznokcie są lepsze, akrylowe czy żelowe?

  
 

KLIENTKI POLECAJĄ:
Akryl różowy Ocena:

Joanna, Chrzanów - Bardzo dobry i twardy akryl. Delikatny różowy kolor doskonale maskuje niedoskonałości na paznokciu np. białe plamki przy uszkodzonym paznokciu czy żółte paznokcie jak np. u klientek które palą papierosy. Doskonale maskuje. Paznokieć ma ładny, lekko różowy i naturalny kolor.

Akryl przezroczysty Ocena:

Karina, Wrocław - Ostatnio używałam akrylu EZ Flow bo jest świetny a teraz twierdzę, że akryl LNC jest jeszcze lepszy. Tym którzy go nie spróbowali radzę to zrobić. Ja zapisuję się jako stała klientka na ten akryl. Ma naprawdę świetną przezroczystość i konsystencję.

Paznokcie akrylowe stopy pedicure

Zarówno paznokcie akrylowe, jak i żelowe mają swoich zwolenników i przeciwników. Wynika to z ich odmiennej charakterystyki.

Akryl jest bardzo twardym materiałem, dość mocno przylegającym do płytki paznokcia, co daje paznokciom naprawdę dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne (uderzenie, przytrzaśnięcie itp.).

Żel natomiast nie jest tak silnie spojony z płytką paznokcia. Jest to zarówno plus, jak i minus tej metody - w zależności od priorytetów klientki. Paznokieć przedłużany żelem wygląda bardziej naturalnie, elegancko i subtelnie. Jest krystaliczny (przezroczysty), ale zdecydowanie mniej odporny na wszelkie uszkodzenia. Przy silniejszym uderzeniu żel po prostu pęka - pojawia się na nim rysa i taki paznokieć traci swoją spójność/wytrzymałość. Należy go wtedy naprawić, bądź wykonać od nowa.

Żel jest zatem polecany dla osób spokojnych, na specjalne okazje (ślub, impreza), gdzie estetyka odgrywa pierwszoplanową rolę, kosztem wytrzymałości.

Warto jeszcze wspomnieć o tym, że przy krótkich, obgryzionych i generalnie brzydkich paznokciach żel mniej się sprawdza, gdyż (ze względu na jego przezroczystość) nie kamufluje tego typu mankamentów. Można natomiast zastosować wówczas mleczny, bądź różowawy akryl imitujący naturalną płytkę paznokcia.

autor tekstu: Małgorzata Głowacka z Sosnowca

 

 
                                                                                     

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.98 / 5.00 698 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-13
Wszystko super
2023-11-08
Szybko i sprawnie.
pixel