Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Powody uczuleń

  
 

Uczulenia pojawiają się często po wielokrotnym kontakcie z danym produktem (często nadużywaniem, lub używaniem niezgodnym z instrukcją).
Żele UV wbrew pozorom są najbardziej uczulające ze wszystkich systemów. Często akryle czyli: liquid i puder są winione ze względu na mocny zapach, ale żele UV stosowane niepoprawnie mogą spowodować szybkie uczulenie.
Dlatego zawsze podkreślam, że profesjonalne produkty powinny być używane przez profesjonalistów. Umiejętne, prawidłowe i bezpieczne obchodzenie zaoszczędzi nam problemów i rozczarowań na przyszłość.

Bardzo dużo zależy od naszego sposobu obchodzenia się z produktami:

  • Czy dotykamy palcami pędzelka?
  • Czy mamy nawyk kładzenia pędzelka na stole, później opierając ręce na zanieczyszczonym od żelu blacie?
  • Czy słoiczki od żelu kleją się na zewnątrz?
  • Czy żarówki są nowe? (o tym więcej poniżej)
  • Czy dotykamy produktem skóry przy nakładaniu?
  • Czy prawidłowo wycieramy warstwę dyspersyjną?

Nieutwardzony żel może bardzo uczulić. Żarówki które są zbyt zużyte nie utwardzają żelu prawidłowo.

"Zbyt krótkie utwardzanie żelu prowadzi do wielu problemów, i może spowodować uczulenia klientów do żelu. Po 200-400 godzinach używania, lampa UV produkuje za mało promieni UV, co powoduje niepełne utwardzenie. Żarówki muszą być zmieniane regularnie, żeby zapewnić prawidłowe utwardzenie żelu."

Utwardzony żel nie jest problemem. (Jeżeli byłaby to przyczyna uczulenia to dana osoba byłaby też uczulona na plastik wszelkiego rodzaju).

Uczulenie następuje najczęściej po wielokrotnym zostawieniu na skórze nieutwardzonego żelu (warstwy dyspersyjnej). Dlatego uczulenia najczęściej pojawiają się po kilku lub kilkunastu wizytach. Uczulenie takie pojawia się po kilku godzinach po nałożeniu żelu i objawia się swędzeniem, uczuciem ciepła na palcach i czasami występuje zaczerwienienie i wysypka.

Po kilku dniach objawy mijają. Niestety uczulenia mają to do siebie, że pojawiają się dość niespodziewanie i najczęściej nie przechodzą same, tylko się nasilają.

Jeżeli klientka doświadczy opisanych objawów, to należy zaprzestać używania produktu i pozwolić masie na paznokciach odrosnąć.
Jeżeli danej osobie bardzo zależy na przedłużaniu paznokci, można spróbować innego systemu lub zmienić żele.

Czasami dana osoba może być uczulona na jeden składnik i jeżeli tego składnika nie ma w innych żelach (żele Excellent), to nie wystąpi żadna reakcja. Można poeksperymentować, ale ważna jest współpraca klientki ze stylistką oraz obustronne zrozumienie sytuacji.

 

 
                                                                                     

Zaufane Opinie IdoSell
4.98 / 5.00 696 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-21
Jak zawsze świętami obsługa!
2023-10-30
wszystko ok
pixel