Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

System LED w stylizacji paznokci

  
 

Nail Art piekne zdobienia paznokci Nail Art piekne zdobienia paznokci Nail Art piekne zdobienia paznokci

Nowe technologie szybko znajdują zastosowanie w nowoczesnej kosmetyce. Energooszczędne i wydajne systemy oparte na diodach LED trafiają również w ręce stylistów i stylistek paznokci. Co niesie ze sobą technologia LED? Czy to oznacza, że czeka nas całkowita zmiana produktów żelowych i urządzeń stosowanych do utwardzania?

Jakie znaczenie ma technologia LED dla stylistów paznokci?

Na rynku paznokciowym pojawiły się już żele LED oraz dedykowane im lampy diodowe. Warto zapoznać się z ich specyfiką aby móc jak najlepiej wykorzystać potencjał, który oferują a zarazem ustrzec się przed błędami w stosowaniu systemu LED.

Zalety żeli LED

Największą zaletą żeli LED jest brak uczucia pieczenia podczas ich utwardzania oraz fakt, że można je utwardzać zarówno w tradycyjnych tunelowych lampach UV jak i w lampach LED. Aby utwardzić żel LED w tradycyjnej lampie UV potrzeba tyle samo czasu co przy tradycyjnych, tzw. twardych żelach czyli 2 minuty. W lampie LED czas utwardzania żelu LED przyjmuje się na 30 sekund i mniej. Zależy to od specyfiki danego żelu oraz od mocy światła emitowanego w lampie ledowej.

Wady żeli LED

Niektóre marki oferują żele LED przeznaczone specjalnie pod właściwości lamp LED. Oznacza to, że chcąc pracować z żelami LED różnych marek należy najpierw zaznajomić się z właściwościami tych żeli i obowiązkowo z informacjami na temat czasu utwardzania.
Stosując odruchowo taki sam czas dla żeli LED różnych marek może okazać się, że stylizacja się nie powiedzie, a zaoszczędzony czas tak naprawdę będzie kosztował więcej.

Zalety lamp LED

Niezaprzeczalnie, wielkim plusem jest żywotność diód ledowych - mogą one świecić nieprzerwanie nawet ponad 30 000 godzin utrzymując wysoką sprawność i siłę wydzielanego światła. Niektórzy producenci lub dystrybutorzy podają wartości nawet 100 000 godzin, lecz jest to zdecydowana przesada. Każde urządzenie się zużywa - jednak diody LED mają to do siebie, że nie tracą swojej sprawności nagle lecz spada ona powoli przez cały okres ich działania. Dlatego tak ważne jest, czy diody w nowo kupionej lampie są wysokiej jakości i posiadają wysoką sprawność początkową. Co równie istotne - diody LED zużywają wielokrotnie mniej prądu niż zwykłe świetlówki.
W porównaniu do tradycyjnych lamp tunelowych 36 Watt, kupując lampę LED oszczędzasz więc na energii elektrycznej i na wymianie świetlówek.
Dobra lampa LED potrafi również w dużo krótszym czasie utwardzić tradycyjne, tzw. twarde żele uv. Bez problemu utwardza żele silikonowe Quick OFF (również kolorowe). W tym przypadku najczęściej ustawia się czas utwardzania na 30 sekund, ale w niektórych przypadkach żele twarde należy utwardzać 2 x 30 sekund (zawsze według zaleceń producenta). Dotyczy to lamp LED o mocy co najmniej 30 Watt.
Jeżeli chodzi o hybrydowe lakiery żelowe uv (lakierożele) to czas utwardzania w lampie LED może być włączony nawet na jedyne 5 - 10 sekund – to ogromna oszczędność czasu.

Wady lamp LED

Lampy LED w zależności od producenta mogą być wyposażone od ponad 100 do nawet zaledwie kilkunastu diód ledowych. Najważniejszą sprawą jest moc diód i intensywność wysyłanego światła. Suma Watt pojedynczej diody pomnożona o ilość daje całkowitą moc lampy. Pamietaj, że lampa o większej mocy będzie mogła utwardzać również niektóre żele „twarde” a lampa o mniejszej mocy będzie nadawała się jedynie do utwardzania lakierożeli i żeli LED danej marki.
Lampy LED nie utwardzają twardych żeli kolorowych.
Należy również zaznaczyć, że jeżeli klientka zabrudzi żelem diodę ledową w tunelu to jej własnoręczna wymiana nie będzie możliwa. Jak nie zdołamy wyczyścić lampy to ewentualna wymiana powinna odbywać się w autoryzowanym serwisie lub u producenta. Warto więc zwrócić uwagę czy lampa posiada powłokę zabezpieczającą przed używaniem zmywaczy z acetonem.

insert

Żele LED nie koniecznie będą droższe od tych których używasz do tej pory, jednak cena lampy LED jest nieporównywalnie wyższa od zwykłej lampy UV. Nowe technologie mają jednak to do siebie, że cena urządzeń spada wraz ze wzrostem ich popularności i dostępności na rynku. Należy jednak pamiętać, że tania, awaryjna lampa z niskiej jakości diodami może okazać się stratą pieniędzy.

Czy więc czeka nas całkowita zmiana produktów żelowych i urządzeń?

To zawsze zależy od Ciebie - każda nowość ma swoje wady i zalety, warto jednak zwrócić uwagę na cechy, które sprawiają, że technologia LED jest coraz powszechniej stosowana: wydajne i szybkie działanie promieni UV, oszczędność czasu pracy i energii elektrycznej oraz bezawaryjność diód LED.

Poza tym powinnaś wziąć pod uwagę trwałość nowego żelu na paznokciach, porównać z żelami silikonowymi, twardymi oraz wypracować sposób pracy z nimi. Jeżeli chodzi o czas pracy w systemie LED to dla żeli LED, silikonowych oraz lakierożeli system jest niewątpliwie godny polecenia. Resztę musisz przekalkulować sama.

System LED w katalogu produktów LNC

Dostępne kolory lakierów hybrydowych:

Kliknij tutaj by dowiedzieć się "Jak robić frencz manicure lakierami hybrydowymi"

 
                                                                                     

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.98 / 5.00 696 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-13
Wszystko super
2024-01-04
Z zadowoleniem wystawiam pozytywną opinię kolejny raz. Sklep godny zaufania i działa perfekcyjnie. Polecam wszystkim kosmetyki i akcesoria z tego sklepu.
pixel