Pedicure podologiczny to zabieg w trakcie którego opracowuje się odciski, modzele, pęknięcia skóry oraz paznokcie. Zostają również zdiagnozowane nieprawidłowości i zaplanowane dalsze działania. Stosuje się go w ramach profilaktyki oraz w terapii schorzeń stóp. Zabieg ten łączy w sobie elementy medycyny i kosmetyki - wspomaga terapie, pomaga uniknąć niektórych problemów zdrowotnych i utrzymać estetycznie wyglądające stopy.
Słowo "wellness" pochodzi z języka angielskiego i jest połączeniem dwóch wyrazów: "well" (dobrze) oraz "fitness" (kondycja, sprawność). Choć nie ma jednoznacznego odpowiednika w języku polskim, najbliższym tłumaczeniem byłoby "dobre samopoczucie" lub "zdrowie i dobre samopoczucie". Termin "wellness" został po raz pierwszy użyty w latach 50. XX wieku przez amerykańskiego lekarza Halberta L. Dunn, który promował koncepcję holistycznego podejścia do zdrowia.
Witamina C odgrywa niezwykle istotną rolę w utrzymaniu zdrowia ludzkiego organizmu. Wiele osób kojarzy tę substancję ze środkami wspomagającymi układ odpornościowy organizmu, ma ona jednak o wiele więcej funkcji.
Rosnąca świadomość ekologiczna oraz troska o dobrostan zwierząt zwiększają zainteresowanie kosmetykami wegańskimi. Dla kupujących ważne jest, aby produkty nie zawierały substancji pochodzenia zwierzęcego i były wytwarzane z naturalnych składników. Istotną kwestią jest także, aby kosmetyki nie uczulały i były równie skuteczne, co ich niewegańskie odpowiedniki.
Śluz ślimaka jest jednym z najnowszych i najbardziej innowacyjnych składników kosmetycznych. Pomimo niecodziennego pochodzenia, śluz ślimaka jest bogaty w naturalne składniki, takie jak np. elastyna, kolagen, allantoina, witaminy A i E oraz wiele innych. Tak szeroki przekrój składników aktywnych sprawia, że śluz ślimaka jest bardzo uniwersalny, może być stosowany przez każdy rodzaj skóry.
Trendy w branży kosmetycznej często są kontrowersyjne, mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Entuzjaści kosmetyki z niecierpliwością czekają na nowości, które wypuszczają producenci oraz na wyznaczenie nowych kierunków, w których może pójść cała branża. W ostatnim czasie, szczególnie dzięki mediom społecznościowym, bardzo popularny stał się trend clean beauty, którego nazwa sama w sobie jest dość kontrowersyjna. Co decyduje o tym, czy kosmetyk jest ,,czysty”? Czy kosmetyk w ogóle może być ,,czysty składowo” i co to oznacza? Co wspólnego z tym ma najnowszy, niezwykle popularny na rynkach zachodnich, trend w kosmetyce, czyli Cleanical Beauty?
Ślepe podążanie za trendami nie jest dobre dla skóry. Jednak śledzenie nowych nurtów w kosmetyce i analizowanie ich pod kątem potrzeb naszej skóry - już jak najbardziej może korzystnie wpłynąć na jej kondycję. Jednym z głównych trendów w pielęgnacji skóry, w 2023 roku, będzie tzw. skinimalizm. W jakich przypadkach mniej znaczy więcej? Czego używać mniej, a co kompletnie odrzucić?