- Druga biologiczna skóra - Remmele's Propolis Lösung to roztwór nie wnikający w głębokie warstwy skóry, lecz tworzy tzw. film ochronny na górnej warstwie skóry. Działanie keratolityczne „mechanicznie” rozluźnia warstwę rogową.
Bioflawonoidy zawarte w propolisie przeciwdziałają namnażaniu się mikroorganizmów (bakterie, grzyby).
Wyciąg propolisowy Remmele's Propolis nie jest rozpuszczalny w wodzie i nie łączy się z płynem tkankowym. Nie wnika w głębokie warstwy skóry, lecz tworzy tzw. film ochronny na zrogowaciałej górnej warstwie skóry. Działanie keratolityczne „mechanicznie” rozluźnia warstwę rogową przez co usuwanie zrogowaceń staje się łatwiejsze. Zawarta w tym roztworze sucha masa propolisowa wspiera elastyczność i gładkość skóry.
Zastosowanie:
Wyciąg propolisowy Remmele's Propolis znajduje zastosowanie w specjalistycznej pielęgnacji ciała i stóp włącznie. Wyciąg propolisowy jest stosowany bardzo często w podologii podczas większości zabiegów na chorych stopach, do gojenia ran i wiele innych. Stosowany jest również do pielęgnacji ciała (wyłącznie do użytku zewnętrznego). Wyciąg nanosić punktowo i wmasować. Barwienie roztworu wynika z właściwości naturalnego produktu, po wyschnięciu nie ma już przebarwień.
Nadaje się do każdego typu skóry. Wyjątek: reakcja alergiczna na propolis. Nie dopuścić do kontaktu z oczami!
Poza tym:
- Rozmiękczenie zrogowaceń, pęknięć, odcisków, zrogowaceń wałów paznokciowych.
- Zamykanie pęknięć i otarć skóry.
- Tamponady: w wale paznokciowym, albo jako podkład pod płytkę paznokciową przy ortonyksji. Tamponady nasycane roztworem propolisu mogą przetrwać miesiące nie psując się i nie wydzielając przykrego zapachu. Ponadto sprawiają one, że zrogowacenia wałów paznokciowych pozostają elastyczne, wilgotne i miękkie, dzięki czemu można je przy następnym zabiegu łatwo usunąć. W razie potrzeby dobrze odciążyć tamponowane miejsce (ortezami itp.).
- Impregnacja opatrunków: Nałożyć opatrunek i nasycić go następnie roztworem propolisu. Roztwór nie wchłania wody ale przepuszcza powietrze.
- Oddzielenie przyklejonych opatrunków: zmiękczyć roztworem i ostrożnie usunąć.
- Brodawki: przetrzeć tamponem lub wacikiem nasyconym wyciągiem propolisowym a następnie usunąć przy pomocy skalpela, cążków itp., następnie raz jeszcze przemyć miejsce zabiegu tym roztworem. Na koniec zastosować przepuszczający powietrze opatrunek lub plaster. Godne uwagi! Dolegliwości spowodowane przez oporne na kurację brodawki mogą być złagodzone nawet u 70-80% pacjentów.
- Pęknięcia i szczeliny skórne, które sięgają aż do sieci naczyń włoskowatych, są zamykane roztworem propolisu tak, że kurz powstający wskutek użycia frezu, oraz inne zanieczyszczenia nie mogą się do nich dostać!
- Łuszcząca się skóra np. w przypadku łuszczycy itp.: nałożyć roztwór i zeszlifować frezem. Na koniec zasklepić roztworem i dodatkowo wmasować balsam propolisowy. W razie konieczności założyć przepuszczający powietrze opatrunek.
- Odciski: Najpierw oczyścić otoczenie sprayem propolisowym (Remmele's Propolis Balsam-spray), następnie zmiękczyć roztworem propolisu, a potem przy użyciu skalpela, dłuta podologicznego, frezu próżniowego, cążków itp. usunąć odcisk i wygładzić jego obręb. Po tej czynności jeszcze raz posmarować skórę roztworem i wmasować balsam oraz lekko spryskać sprayem (z odległości ok. 50 cm).
- Paznokcie łuszczące się (zdrewniałe - o wyglądzie butwiejącego drewna): Na początku zabiegu lekko oszlifować paznokieć, następnie zakropić płytkę wyciągiem propolisowym, zeszlifować, powtarzać procedurę aż do osiągnięcia odpowiedniej grubości płytki paznokciowej.
- Zagrzybione paznokcie (zabieg wstępny przed leczeniem ordynowanym przez lekarza): Nałożyć roztwór propolisu na paznokieć i oszlifować go jak najgruntowniej. Spłukać pozostały po szlifowaniu pył przy pomocy balsamu w sprayu. Jeżeli dysponujemy przepisanymi przez lekarza medykamentami, należy je nałożyć i adekwatnie opatrzyć.
- Na świąd wywołany np.: przez nadmierne pocenie się lub niewystarczające osuszanie paznokci po kąpieli, jak również przez popękane pęcherze między palcami itp.
- Na nadżerki wywołane przez substancje silnie zmiękczające skórę: Nałożyć roztwór propolisu na zniszczoną partię skóry. Ostrożnie usunąć skórę wypreparowaną albo odciski itp. przy użyciu pęsety, cążków, frezu itp., a następnie posmarować to miejsce roztworem. Nałożyć przepuszczający powietrze opatrunek lub plaster, ewentualnie również odciążenie. Traktowane partie skóry muszą być suche!
- Podrażnienia kaletek maziowych wywołane przez zrogowacenia, odciski, blizny itd.: Nałożyć roztwór propolisu, w razie możliwości usunąć zrogowacenia i odciski. Założyć gazę na podrażnione miejsce i dobrze nasycić roztworem. Nałożyć przepuszczający powietrze opatrunek lub plaster, ewent. również odciążenie.
- Na podrażnienie wału paznokciowego wywołane przez skórki, np. w wyniku niewłaściwej pielęgnacji paznokcia.
- Blizny: Nałożyć roztwór propolisu i przy użyciu skalpela, cążków lub frezu usunąć bliznę tak gruntownie, jak to możliwe. Posmarować roztworem i wmasować balsam propolisowy. Czysty roztwór nałożyć na skórę, który jako ochronka staje się niemal drugą biologiczną skórą.
Składniki aktywne: Aqua, alkohol 64%, propolis 20%, 10% suchego osadu, bez środków konserwujących.
Jak cudowne może być działanie propolisu wyprodukowanego przez pszczoły przekonało się już wiele osób. Propolis jest masą zabezpieczającą pszczoły przed chorobami. Zawiera tylko czyste składniki, które pracowicie uzbierane i przetworzone przez pszczoły są tak skuteczne jak antybiotyk i skutecznie w naturalny sposób chroni również człowieka.
Propolis w odpowiedni sposób został wykorzystany przez założyciela niemieckiej firmy Remmele do celów leczniczych i kosmetycznych, a po wielu pozytywnych testach produkt ten został opatentowany. Dzisiaj preparaty Remmele's Propolis mają wiele zwolenników wśród osób zajmujących się leczeniem stóp i pielęgnacją ciała.